Nejpopulárnějších ošetření estetické medicíny v oblasti obličeje

Popularita estetické medicíny každým rokem roste. A to jistě i proto, že s rozvojem moderních technologií máme stále lepší možnosti, jak vypadat lépe a mladistvě. Zákroky jsou navíc téměř bezbolestné a pro pacienty méně zatěžující. S jejich pomocí můžeme vyhladit vrásky, zvýraznit kontury obličeje nebo mít krásné plné rty.

Co nejčastěji my Češi vylepšujeme ve svém obličeji?

Vyplňování vrásek botoxem

Absolutní prvenství v dnešní estetické medicíně má odstranění a vyhlazení vrásek díky aplikaci botulotoxinu. Botulotoxin (zvaný botox) je přírodní látka, která si v posledních letech zcela podmanila trh estetické medicíny. Je způsobeno jeho jedinečnými vlastnostmi, spočívajícími v blokování nervových impulsů, které vedou ke svalovým kontrakcím, odpovědným např. za tvorbu vrásek. 

Botulotoxin dočasně vyřazuje tyto mimické svaly z provozu, ale jen na omezené ploše aplikované látky. Jeho působením dochází k zablokování nervového zakončení, tím zabraňuje pohybu svalu a nevytváří se vráska. Časem ale dochází k opětovné hybnosti svalu. 

Botox se aplikuje se všude tam, kde mimické svaly stahují povrch pleti do vějířku nebo vrásek. Tímto způsobem se ošetřují vertikální vrásky mezi obočím, horizontální na čele nebo vějířkovité kolem očí. Botulotoxin se také používá k odstranění nadměrného pocení, léčbě migrény a různých spastických stavů v medicíně. 

Ošetření je prakticky bezbolestné, dostupné (od 2500 Kč) a žádným způsobem neomezuje normální aktivitu pacienta. Účinky trvají přibližně 4–6 měsíců.

Aplikace botulotoxinu

Vypnutí a ošetření vějířků a vrásek na pleti

Slovo paní doktorky

„Aplikace botulotoxinu je určena jedině do rukou odborného a speciálně zaškoleného lékaře. Procedura je ambulantní s minimální zátěží, naší klienti ji mohou absolvovat i během tzv. obědové přestávky. Nástup úplného účinku u aplikace botulotoxinu je individuální, většinou je od 3. do 10. dne. 

Efekt zákroku vydrží po první aplikaci přibližně 3 až 6 měsíců, poté se stávají svaly opět aktivní a vrásky se opět začínají tvořit. Vrásky se postupem času změlčují a s opakovanými aplikacemi botulotoxinu časem zcela vymizí,“

MUDr. Kateřina Adamcová

ředitelka Artmedica Clinic a odbornice na estetickou medicínu.

Regenerace pokožky pomocí plazmy

Druhé místo našeho pomyslného žebříčku obsadila léčba pomocí unikátní omlazovací a regenerační metody aplikací vlastní krevní plazmy. Plazma se získává z extrahované pacientovy krve a poté se pomocí mnoha jemných vpichů různých hloubek zavede pod kůži, díky čemuž stimuluje regeneraci tkání, podporuje produkci kolagenu a dochází k oživení a regeneraci kožních buněk. 

Toto ošetření obličeje zlepšuje celkový vzhled pokožky – ta se stává svěží, zářivou jakoby odpočinutou a pružnou. Navíc se redukují vrásky a jiné nedokonalosti pleti. Plazmaterapie může být také provedena na rukou, krku, dekoltu, a dokonce může být použito k revitalizaci vlasových kořínků. Velmi šetrným a bezpečným způsobem zastavuje padání vlasů a stimuluje jejich růst. 

Ošetření trvá zhruba 20-30 minut a závisí na lokaci aplikace. Cena se pohybuje od 5 500 Kč. Výsledek je viditelný po ihned po aplikaci a zhojení drobných možných modřinek a dále pak po 2 až 3 týdnech. Výsledek obvykle trvá až 12 měsíců. Elasticita pokožky se v průběhu aplikací zlepšuje, dochází k hydrataci, vypnutí a rozjasnění pokožky.

Mezoterapie

Jedno z nejuniverzálnějších estetických ošetření, které lze provádět na mnoha částech těla, od obličeje, přes krk, dekolt, ruce až po pokožku hlavy (v závislosti na části těla ceny začínají na přibližně na 3000 Kč). Spočívá v zavedení speciálně vybraných koktejlů pod kůži, které obsahují látky, jež mají pozitivní vliv na její stav. Mezoterapie se postará o potřebnou hydrataci pleti, přísun vitamínů i aminokyselin a je i prevencí stárnutí pokožky. Upravená vlastní krevní plazma je obohacená o růstové faktory a hojivé enzymy a umožňuje přirozeným, velmi šetrným a bezpečným způsobem proces revitalizace a omlazení nejen kůže a podkoží, ale i zastavuje padání vlasů a stimuluje jejich růst.

Slovo paní doktorky
„Mezoterapii ráda doporučuji i mladším klientkám jako formu prevence stárnutí. Pleť trpí i takovou zdánlivou banalitou jako je nedostatečný pitný režim, což se v pozdějším věku projeví na pokožce. Mezoterapie pomáhá tkáním „nezapomenout, jak se kolagen a elastin vyrábí,“
MUDr. Kateřina Adamcová

ředitelka Artmedica Clinic a odbornice na estetickou medicínu.

Zvětšení rtů kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je také látka přirozeně se vyskytující v těle, jejíž nejdůležitější vlastností je vazba molekul vody. Je mimo jiné odpovědná za hladkost a pevnost pokožky, ale také se úspěšně používá při ošetření zvětšení rtů. Úzké nebo nevýrazné rty mohou ženy či muže trápit ve všech věkových kategoriích. Výplň je jedna z nejúčinnějších metod, jak rty opticky zdůraznit, zvětšit nebo vylepšit. Po vstříknutí kyseliny hyaluronové do rtů zvětší svůj objem, stanou se plnějšími, smyslnějšími a hladšími. 

Účinky ošetření trvají 6 až 12 měsíců a jeho náklady se pohybují kolem 7000 Kč.

Aplikace kyseliny hyaluronové

Zdůraznění lícních kostí, odstranění nerovností, modelace tvaru a zbavení těla hlubokých vrásek