Kruhy, otoky a vrásky kolem očí

Mohou být výsledkem únavy, nedostatečné stravy, stárnutí kůže či genetických dispozic.
Mohou být také příznakem vážného onemocnění. Kruhy pod očima by neměly být
podceňovány a chronický otok je lepší vždy konzultovat s lékařem.

Vyzkoušeli jste již veškerou domácí péči pomocí krémů i bylinek? Ani maskování make- upem úplně nefunguje? Řešením může být estetické ošetření, které eliminuje otoky a vyživuje a zpevňuje pokožku kolem očí. Léčba estetickou medicínou poskytuje viditelné a uspokojivé výsledky, ale není vhodná pro každého a provádět ji může jen lékař, který vám vše vysvětlí a zvolí vhodný léčebný postup. 

Požádali jsme specialistku na estetickou medicínu MUDr. Kateřinu Adamcovou, vedoucí lékařku Artmedica clinic o seznam možností, co lze s potížemi kolem očí dělat.

1/ Výplně kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka. Její aplikace působí okamžitě a současně podporuje znovuobnovení pokožky. Výsledek je viditelný ihned po ošetření, pokožka je omlazená a vyhlazená. Váš pohled dostane znovu tu správnou jiskru. Krémy nemají zdaleka takový účinek jako výplně kyselinou hyaluronovou. Šetříte tak svůj čas i peněženku. Výsledek zákroku je ihned viditelný. Hydratace pokožky zajišťuje její pružnost a pevnost. Pleť je hladká a má přirozeně mladistvý vzhled. Plný účinek se dostaví do 21 dnů, kdy preparát „sedne“ vodu adaptuje se ve tkáni.

Aplikace kyseliny hyaluronové

Zdůraznění lícních kostí, odstranění nerovností, modelace tvaru a zbavení těla hlubokých vrásek

2/ Botulotoxin nejen proti vráskám

Botox jako řešení vrásek kolem očí je jednoduché a cenově dostupné řešení. Kolem botuloxinu koluje mnoho mýtů, ale jedná se o zdraví zcela bezpečnou látku. Injekce botulotoxinu smí do aplikovat pouze proškolený lékař, který má oprávnění, znalosti a zkušenosti. Injekce botulotoxinu rozhodně nepatří do rukou neprofesionála. Pokud budete absolvovat aplikaci poprvé, efekt vydrží zhruba 3-4 měsíce. Efekt opakované aplikace se prodlužuje. U očního okolí se vyplatí více malých vpichů, pro co nejvíce přirozený efekt.

Aplikace botulotoxinu

Vypnutí a ošetření vějířků a vrásek na pleti

3/ Mezoterapie

Prohlubně a kruhy pod očima lze redukovat a odstranit speciální jemnou technikou aplikace aktivních látek do problémové partie, které pozitivně působí na vyhlazení oblasti pod očima, ale i kolem celé očnice. Obnovuje strukturu pokožky a dodávají ji ztracenou pružnost a jas. Efekt je viditelný ihned po ošetření, odstraňuje unavený výraz tváře a šetří čas od neúspěšného překrývání make-upem.

Elixír mládí: mezoterapie

Vypnutí, projasnění a omlazení díky radiofrekvenčnímu ošetření pleti

4/ Rejuvenace laserová – omlazení pleti

Rejuvenace je neinvazivní laserový zákrok, při kterém dojde k regeneraci a vypnutí pokožky, odstranění pigmentových skvrn, nerovností a prosvítání modrého zabarvení. U očí se ošetření se zaměřuje na snížení prosvítání modravého zabarvení, snížení nežádoucích pigmentací, vypnutí a zjemnění jemných vrásek podporou kolagenu a elastinogeneze.

Rejuvenace – omlazení pleti

Zpomalení procesu stárnutí pokožky, zlepšení jejího vzhledu i kvalitu

Slovo paní doktorky

„Omlazení očního okolí provádíme speciálním typem laseru Q-switch YAG s možností proměny délky laserového paprsku v kombinaci s laserem Candela GentleLase, který je vybaven dvojitým dynamickým chlazením kůže, čímž mírní bolestivost, minimalizuje poškození a zarudnutí pokožky,“

MUDr. Kateřina Adamcová

ředitelka Artmedica Clinic a odbornice na estetickou medicínu.

5/ Hladké nitě

Na zlepšení produkce kolagenu v očním podkoží lze použít i nitě Aptos. Liftingové nitě lze použít k ošetření mnoha různých oblastí, od vyhlazení vodorovných i svislých čelních vrásek přes zvedání obočí a oblasti kolem obočí, navrácení plnosti obličeje, až k vypnutí poklesu tváří. Rovněž lze Aptos nitěmi vyhladit linie kolem úst a napnout povislou pokožku pod dolní čelistí nebo pozdvihnout a omladit různé části těla. Úspěšně se tato metoda kombinuje s radiofrekvencí. O vhodném postupu musí vždy rozhodnout lékař.

Lifting obličeje pomocí mezonití

Vytvoření kolagenové sítě pro vypnutí pleti a stimulace vlastní tvorby kolagenui

Slovo paní doktorky

„Na estetickou, regenerativní a anti-aging medicínu se specializuji už více než 24 let a věřím, že jsem schopná každou pleť doslova rozzářit. Po konzultaci s pacientem navrhnu nejefektivnější řešení jeho problému, abychom společně dosáhli jeho vytouženého výsledku.“

MUDr. Kateřina Adamcová

ředitelka Artmedica Clinic a odbornice na estetickou medicínu.