Všechny problémy s chloupky trvale vyřeší laserová epilace

Laserové odstranění chloupků vám poskytne hladké tělo a zbaví vás
starostí s každodenním holením nohou i jiných částí těla.

V posledních letech se mnoho žen rozhoduje pro laserové ošetření, které zajišťuje trvalé odstranění chloupků z kterékoli části těla. Tradiční metody, jako je použití vosku, jednorázových či elektrických strojků nebo depilačních krémů, nabízejí pouze dočasné řešení. Existuje však několik procedur laserové epilace, díky kterým se chloupků zbavíte jednou provždy. Kolem laserového ošetření se ale vyrojilo mnoho mýtů. Co byste měli vědět, než se rozhodnete tento zákrok podstoupit?

Jak se provádí laserové odstranění chloupků?

Laserové odstranění zahrnuje trvalou redukci chloupků pomocí zařízení vyzařujících vysokoenergetické světlo. Ošetření zahrnuje zahřátí chloupků a vlasových folikulů (cibulek) světelným pulzem na teplotu asi 70 ºC, která je dostatečná k jejich zničení. Ošetření se provádí laserem, jehož světlo se tedy přeměňuje na teplo a je absorbováno barvivem obsaženým ve vlasových cibulkách. Výsledkem je, že tyto cibulky odpovědné za neustálou produkci ochlupení odumírají, chloupky vypadávají a další nerostou.

„Stojí za to vědět, že mechanismus epilace chloupků je založen na fenoménu termolýzy, tedy tepelného poškození vlasového folikulu. Dochází k němu prostřednictvím jevu absorpce neboli absorbování energie fotoakceptorem, jehož melanin je obsažen ve struktuře vlasů. Působí jako chromofor pohlcující záření, proto účinnost ošetření závisí zejména na barvě chloupků. Nelze epilovat chloupky zcela bez pigmentu, tedy velmi světlé či bílé,“ vysvětluje MUDr. Kateřina Adamcová, lékařka estetické medicíny a ředitelka kliniky Artmedica.

Je laserové odstranění chloupků účinné?

Laserová epilace odstraňuje ochlupení trvale, ale její účinnost závisí na několika faktorech, například na barvě a tloušťce chloupků a typu pokožky ošetřované osoby. „O úspěchu metody rozhoduje typ chloupků, jejich barva a stav. Jestli jsou tenké nebo silné, to záleží na samotných cibulkách. Čím tmavší je vlasová cibulka (čím tmavší je pigment, tím více melaninu), tím tmavší jsou chloupky. Čím silnější jsou chloupky, tím větší je cibulka a tím více je v nich barviva. Ošetřit se nedá pouze výrazně snědá, opálená nebo tetovaná pokožka a sliznice (například při epilaci intimních partií), a to zejména proto, že laser je orientován právě na pigment,“ popisuje MUDr. Kateřina Adamcová.K dosažení trvalého účinku je třeba provést čtyři až sedm ošetření v intervalech čtyři až šest týdnů. Na základě typu chloupků a pokožky lékař určí přesný počet potřebných laserových zákroků.

Bolí laserové odstranění chloupků?

Toto je nejčastěji kladená otázka. Každý z nás má jiný práh bolesti, takže je těžké odpovědět zda »ano«, nebo »ne«. Ženy, které podstoupily laserové odstranění chloupků, popisují okamžik laserového »výstřelu« jako jisté nepohodlí. Některé to srovnávají s pocitem pálení. Mnoho klinik proto nabízí i znecitlivění ošetřovaných míst, což činí proceduru bezbolestnou.

Jak se připravit na ošetření?

Nesmíte se opalovat nejméně 3 týdny před zákrokem. Pokud se rozhodnete pro epilaci na jaře nebo v létě, ošetřujte exponovaná místa opalovacím krémem s vysokým faktorem. Dále je potřeba oholit chloupky tak, aby mírně vyčnívaly nad povrch kůže (tj. 2 až 3 dny před návštěvou kliniky).

Laserové odstranění chloupků a zarůstání chloupků

Laserové odstranění chloupků je daleko méně invazivní než tradiční odstraňování chloupků žiletkou. Laserová epilace dokonce pomáhá, když chloupky zarůstají do kůže (někdy způsobují zánět) – laser přispívá ke zlepšení stavu pokožky, protože chloupky eliminuje a laserové světlo snižuje zánět.

Jaká je cena?

„Pro žádaný výsledek je potřeba podstoupit laserové ošetření 4-7krát. Vysoce výkonný laser, který na permanentní epilaci používáme na naší klinice, může proceduru zkrátit pouze na 4 ošetření,” dodává MUDr Kateřina Adamcová z kliniky Artmedica. 

Cena za jeden výkon závisí na oblasti ošetření, která má být epilována. Náklady na jednu oblast se pohybují přibližně od 600 Kč výše.

Permanentní laserová epilace

Vadí Vám chlupy, chloupky a chmýří? Odstraníme, napořád