Vrásky na krku kvůli počítačům a mobilním telefonům?

Na oblast krku, co se péče týká, se zaměřujeme většinou později, než to bývá u péče o obličej. Na speciální péči začneme myslet, až když se objeví první známky ochablé kůže. Ale napadlo vás někdy, že i závislost na smartphonu či práce na počítači může být příčinou, proč je váš krk plný vrásek?
Říká se, že krk odhaluje věk ženy. Nepříznivý vzhled pokožky krku zdůrazňují změna barvy kůže nebo pupínky v dolní čelisti, atrofie podkožní tkáně u velmi hubených lidí nebo příčné vrásky. Ale ne vždy musí vrásky na krku odrážejí věk – někdy se objevují také u mladých lidí. Jejich příčinou je doba on-line. Tedy přesněji řečeno neustálé klopení hlavy do mobilu či počítače.

Příčiny vrásek na krku

Vrásky na krku v mladém věku jsou velmi často spojeny s životním stylem. Práce u počítače, která je dnes populární, vede k neustálému naklánění hlavy a pravidelné kontrole smartphonu. Kůže na krku je tenká a náchylná k tvorbě vrásek. Neustálé pohyby hlavou směrem dopředu při pohledu dolů na obrazovku notebooku, tabletu či smartphonu přetěžují krční páteř. Opakování těchto pohybů vede ke zvýšené tvorbě podlouhlých vrásek na krku. Totéž platí, pokud máte tendenci neustále číst v posteli nebo hrbit se. V takových případech se velmi často mohou objevit vrásky i u třicetiletých lidí. Vrásky si také můžete způsobit, když spíte na příliš vysokém polštáři nebo pravidelně ležíte na boku. Dalším problémem jsou vrásky ve výstřihu, které se mohou objevit, když se velmi často opalujete nebo máte slabost pro různé stimulanty. Také příliš rychlý úbytek hmotnosti anebo malý příjem tekutin během dne mohou vrásky na krku způsobit.

Jak se zbavit vrásek na krku?

Krk a dekolt potřebují větší péči než tvář, kůže je tenčí a je v ní mnohem méně mazových žlázek, takže se sama nedokáže udržovat. Vrásky na krku můžete zmenšit pomocí kosmetiky. Jedná se o speciální krémy a séra zpevňující pokožku. Zahrnují hlavně antioxidanty. Jsou navrženy tak, aby významně omezily proces postupného stárnutí pokožky. Mnoho z nich také obsahuje výživné a zvlhčující látky, které zlepšují celkový stav pokožky.

Krku může také pomoci estetická medicína, která má mnoho možností, jak pleť na krku a dekoltu vylepšit a omladit. Jde především o mezoterapii kyselinou hyaluronovou, laserová ošetření či aplikaci mezonití.

Laserové omlazení pleti (Rejuvenace)

Rejuvenace je speciální, velmi efektivní technika, která vrátí povadlé pleti ztracenou pružnost a pevnost, odstraní drobné vrásky a nerovnosti. Funguje dobře i na oblast krku a dekoltu. Po ozáření pokožky laserovým světlem dojde k prohřátí vazivové vrstvy. Vlivem tepla se nastartuje regenerace kolagenních a elastinových vláken, výsledkem je vypnutí pokožky, stažení pórů a zjemnění drobných vrásek. Pleť se se znovu nastartovanou tvorbou kolagenních a elastických vláken stává hladší, vypjatější, získává zlepšenou texturu s redukovanými drobnými nerovnostmi a vráskami.

Rejuvenace – omlazení pleti

Zpomalení procesu stárnutí pokožky, zlepšení jejího vzhledu i kvalitu

Mezoterapie kyselinou hyaluronovou

Mezoterapii se také říká elixír mládí. Drobnými mikrojehličkami se aplikují léčivé roztoky a gely přímo do střední vrstvy kůže. Předností je, že se tímto způsobem látky dostávají přímo do místa svého konečného působení. Získáte pevnou a zdravější pleť díky vitamínovému a hydratačnímu koktejlu s kyselinou hyaluronovou. Metoda je pro okamžité omlazení krku a dekoltu jako stvořená. Na mezoterapii je třeba zajít přibližně třikrát za rok, aby se pokožka udržela mladá.

Mezoterapie

Prevence stárnutí, zpomalení stárnutí, zpevnění a hloubková hydratace pokožky

Aplikace mezonití

Ideální k vyhlazení vrásek na krku jsou také neviditelné nitě. Výborná neinvazivní estetická technika pomáhá ke zvednutí a zpevnění povislé tkáně pomocí aplikovaných např. Aptos nití, které celou oblast okamžitě vypnou. Efekt po aplikaci APTOS mezonití je prakticky okamžitý, dokonce se v průběhu několika měsíců ještě zlepšuje. To proto, že dochází ke kolagenovým reakcím, které omlazují pleť a dodají obličeji tu správnou výživu. Mezonitě jsou také nejlepší způsob, jak se zbavit vznikající druhé brady. Zpevní a vypnou ochabující kontury pod bradou, a tím vašemu profilu vrátí mládí. Nitě se sice postupně vstřebají, ale zpevňující efekt zůstane viditelný ještě zhruba další dva roky. Zákrok probíhá při lokálním znecitlivění s velmi tenkými jehlami v lokální anestezii. Je tedy zcela bezbolestný.

Mezoterapie

Prevence stárnutí, zpomalení stárnutí, zpevnění a hloubková hydratace pokožky