Sexy liščí oči

Kočičím očím odzvonilo! Nejžhavějším trendem jsou v současnosti oči liščí, neboli Foxy Eyes efekt, které jsou ještě více protažené u vnějších koutků.

Velké kulaté oči už nikoho neohromí. Momentálně je nejžádanější líčení očí ve stylu Foxy Eyes, které propaguje především modelka Bella Hadid. K jejich napodobení potřebujete černou kajalovou tužku a pevnou ruku. Další možností je mít liščí oči natrvalo. K tomu vám dopomůže estetická medicína.

Liščí oči pomocí líčení

Cílem je oči opticky zvýraznit. To znamená namalovat co možná nejčistší linku, kterou ve vnějším koutku oka trochu protáhnete směrem ke spánkům a u vnitřního koutku trochu prodloužíte k nosu. Docílíte tak efektu svůdných symetricky mandlových očí.

Jak na to

  1. Tmavou tužkou na oči nebo očními stíny namalujte jemnou linku podél horních řas.
  2. U vnějšího koutku oka vykreslete rovnou linku ve směru ke spánkům (čím bude delší, tím dramatičtější pohled získáte).
  3. Protáhněte i linku u vnitřního očního koutku, ale dejte si pozor, aby tam byla opravdu velmi tenká.
  4. Pokud chcete oči ještě víc zdůraznit, vystínujte tmavými stíny i linku pod spodními řasami.
  5. Nezapomeňte použít řasenku, zejména když máte světlé řasy.

Foxy eyes trvaleji pomocí estetické medicíny

„I když jsme se s tímto tvarem obočí nenarodily, můžeme ho mít. Lze toho dosáhnout několika způsoby. Všechny tyto metody udělají stejný efekt s trošku jinou trvanlivostí,“ říká MUDr. Kateřina Adamcová, ředitelka Artmedica Clinic a školitelka niťových liftingů APTOS, aplikačních metod botuloxinu a výplní Juvederm. Pojďme se tedy kouknout na možnosti, jak sexy pohled získat.

Aplikace botoloxinu

Zákrok je bezbolestný a trvá pár minut. Botuloxin se aplikuje pomocí malinké jehličky a provedou se 2-3 vpichy do čelního svalu, díky kterým se obočí se pozvedne. Dosáhneme kýženého efektu, nicméně vydrží nám pouze kolem tří měsíců.

Aplikace kyseliny hyaluronové

Když naaplikujeme kyselinu hyaluronovou, adekvátně tuhou, aby nám udělala oporu v oblasti obočí, tak výdrž se může pohybovat několik měsíců až rok.

Aplikace nití

Když se obočí pozvedne či vytvaruje pomocí liftujících nití např. APTOS, tak tento efekt nám vydrží 2-3 roky. Když použijeme hodně silný závěs až třeba 5 let. Jedná se o zákrok z těchto tří jmenovaných trvalejší. Pomocí nití pozvedneme boční konec obočí směrem vzhůru.

Zhruba v linii vlasů se po anestezii oblasti, kterou ošetřujeme, zavádějí nitě, které se zachytí v oblasti obočí v požadovaném místě. Nit je opařena háčkem, aby zachytila tkáň. Tahem směrem nahoru či do boku, to záleží na požadovaném tvaru obočí, pak vytahujme obočí do požadovaného tvaru. Po aplikaci nit není vidět, nejsou ani žádné jizvy, protože nit je zavedena do subdermis takže není patrná. Vidět je pouze místo vpichu

Zdravotně může vadit přecitlivělost či alergie na nějakou látku. Ale to může vadit u jakéhokoliv zákroku. Jinak žádné velké kontraindikace nejsou. Může se objevit například zánět v ošetřované oblasti, jedná se ale pouze o krátkodobé potíže. Pokud se liftující nitě, aplikují správnou technikou do správné vrstvy a vyškoleným lékařem, je jejich aplikace zcela bezpečná. Komplikací bývá pouze již zmíněná alergická reakce na některou z látek, kdy pacient neví, že alergii má. Zákrok je malinko intenzivnější než aplikace botulotoxinu či výplní, ale je to přesto stále daleko šetrnější metoda než chirurgické zákroky.