Nitě jsou věda, ale úžasná

Slovo „nitě“ se v estetické medicíně skloňuje ve všech pádech. Skalpel není na pořadu dne… Povolené kontury ženské i mužské (nejen) tváře řeší „jehla s nití“. Přesněji – mezonitě. O co se vlastně jedná a jak to funguje a pro koho je toto ošetření vhodné?
Zjednodušeně řečeno: nitě se aplikují do podkoží jako síť; tam na sebe navážou kolagen a zajistí vyplnění i zpevnění struktury pokožky. Pleť získá opět svůj ztracený objem a vrásky se vyhladí…

Jak to vzniklo?

Zmíněná metoda vznikla v Japonsku. První vlákna Aptos si dal patentovat v 90. letech chirurg Marlen Sulamanidze. Unikátní Liftující – zvedací nitě Aptos se vyrábějí již od roku 1996 a získaly si již celosvětový věhlas. S úspěchem je používají odborníci z více než 50 zemí.

Nití existuje opravdu rozsáhlá řada, protože každé místo zásahu vyžaduje různé typy i sílu nití, většinou je nutná kombinace více druhů. 

Nitě existují hladké, které lze použít na jednotlivé drobné vrásky, ale též jimi ,zasíťovat‘ a vyplnit plochy. Kromě nich se používají nitě šroubovitě natočené na jehle (umožní vytvořit větší objem) nebo silné zubaté, které jsou umístěny v kanyle. 

Na trhu existují nitě Silhouette nejčastěji využívané jsou ale nitě Aptos, které mají nízkou kapilární schopnost, což zaručuje 100% adaptaci nitě ve tkáních a snižuje téměř na nulu riziko vzniku zánětu v místě aplikace. Polyfilamentní textura navíc umožňuje posun a udržení tkání i v případě otoků a těžkých tkání. 

Pro koho jsou nitě vhodné?

okud vás trápí povadlý obličej či prohlubující se vrásky v obličeji a nechcete přistoupit k chirurgickému zákroku čili faceliftingu. Nejlepší kandidáti pro liftingové nitě jsou lidé ve věku 35 až 55 let trpící slabým a středním ochabnutím pokožky. Pokud je volné kůže příliš mnoho, může být lepší volbou operace. Zákrok mezonitěmi je určen, de facto všem, kdo netrpí silnými ekzémy či akné. „Je pro mě velmi důležité, abych pacienta před samotným zákrokem poznala, a proto jej pozvu na osobní konzultaci, na které probereme představy a očekávání změny díky niťovému liftingu, říká MUDr. Kateřina Adamcová, jež je jedna ze tří školitelů pro niťový lifting v Česku a Slovensku! 

A pokračuje: „Tvář nás reprezentuje každý den, každou chvíli. Já bych tu svou dala pouze těm nejlepším v oboru pro daný zákrok. Kdo je lepší volba než školitel a trenér jiných lékařů? Se svou odborností v oblasti chirurgie hlavy a krku si troufnu říci, že provedení je maximálně precizní, a to se projevuje na velké spokojenosti klientů a regeneraci bez komplikací.“ 

Jak to probíhá

Zákroku se není třeba obávat. Před liftingem obličeje se pokožka znecitliví, což zajistí zcela bezbolestný průběh zákroku. Místní anestézie může být u citlivých jedinců kombinována s podáním sedativ.
Lékař nejprve injekční stříkačkou šetrně aplikuje lokální anestetikum, aby pacient v průběhu zákroku necítil žádnou bolest. Poté již můžete pociťovat pouze lehké tahání. Cílem zákroku není pouze provedení liftingu ochablé kůže, ale také nastartování procesu regenerace, při němž se v kůži začne tvořit kolagen, působící na pleť omlazujícím účinkem. Nitě mají obecně zpevňující účinek, napínají a rozjasňují pleť.

Nitě do podkoží se zavádí pomocí jehly či kanyly a tím udrží pokožku v požadované poloze. Princip užití je obdobou vytvoření podpůrné sítě, která povadlou pokožku podrží, a navíc v podkoží stimuluje regenerační tvorbu kolagenu.
Lifting obličeje a zpevnění těla s APTOS nitěmi je jedna z nejpokročilejších nechirurgických korekčních postupů, která splňuje moderní požadavky a potřeby pacientů. 

Někdy se mohou po zákroku v místě vpichu vyskytnout jemné modřinky. Ty samy zmizí již po pár dnech. Většina naších klientů si již od prvního týdne po zákroku pochvaluje svůj nový vzhled a vypnutou pokožku.

„Po zákroku nejste nijak zvlášť limitovaní, ale doporučujeme odpočinkový režim. Také vám dám pár tipů, jak můžete o svou pleť dále pečovat a docílit tak maximálního výsledku, dodává MUDr. Kateřina Adamcová.