Botulotoxin

ŽIVOT BEZ VRÁSEK

Aplikace botulotoxinu je velmi elegantní a šetrný postup, který navrací konturám obličeje jejich tvar. Je určena jedině do rukou odborného a speciálně zaškoleného lékaře. Procedura je ambulantní s minimální zátěží, naší klienti ji mohou absolvovat i během tzv. obědové přestávky. 

Botulotoxin dočasně vyřazuje z provozu mimické svaly, ale jen na omezené ploše aplikované látky. Působením Botulotoxinu, dochází k zablokování nervového zakončení, tím nedochází k pohybu svalu a nevytváří se vráska. Časem ale dochází k opětovné hybnosti svalu. 

Účinek je tedy reverzibilní, a není nastálo. Aplikuje se všude tam, kde mimické svaly stahují povrch pleti do vějířku, nebo vrásek. Tímto způsobem se ošetřuji vertikální vrásky mezi obočím, horizontální na čele nebo vějířkovité kolem očí. 

Botulotoxin se též používá k odstranění nadměrného pocení., léčby migrény, léčba různých spastických stavů v medicíně

Průběh ošetření

Botulotoxin se aplikuje ambulantně, tenkou jehlou několika vpichy do svalu nebo do podkoží v ošetřované oblasti. Počet vpichů a množství jednotek botulotoxinu závisí na dané oblasti síly stažení svalu a typu aplikované látky. Ošetření je téměř bezbolestné a bývá vnímáno jako drobné štípnutí. Zákrok trvá přibližně 10 minut.

Po zákroku

Po aplikaci botulotoxinu by se klient neměl předklánět přibližně 4 hodiny, aby výsledek byl co nejefektivnější.  Po dobu dvou dnů by se klient neměl vystavovat přímému slunci, nenavštěvovat solárium i saunu, necestovat letadlem, vyhnout se aktivnímu sportu a konzumaci alkoholu. Bezprostředně po zákroku se může vyskytnout zarudnutí v místě vpichu či menší modřinka.

Výsledky ošetření

Nástup účinků je individuální, většinou je od 3. do 10. dne. Efekt zákroku vydrží po první aplikaci přibližně 3 až 6 měsíců, poté se stávají svaly opět aktivní a vrásky se opět začínají tvořit. Vrásky se postupem času změlčují a s opakovanými aplikacemi botulotoxinu časem zcela vymizí.

Frekvence a počet ošetření

Intervaly mezi jednotlivými aplikacemi se s množstvím podstoupených ošetření prodlužují.

Kontraindikace

V těhotenství, laktaci, při autoimunním onemocnění, bakteriální či herpetické infekci. Ošetření se neaplikuje ani u pacientů s nervosvalovým onemocněním. Náš klient je poučen o účinku, aplikovaném přípravku i možných nežádoucích efektech. Vždy podepisuje vstupní anamnézu, informovaný souhlas s procedurou a zároveň je poučen o období po výkonu.

Zákrok provádíme na špičkově vybavené klinice v Praze a Karviné.

Cena aplikace botulotoxinu

Darujte krásu

Dárkový poukaz na jakýkoliv zákrok

Blíží se Vánoce, tak proč neudělat radost svým blízkým tím, že jim darujete něco po čem ve skrytu duše touží.

Domluvte si s námi konzultaci, jak Vás můžeme udělat krásnější

Cena konzultace je 500 Kč

Ⓒ 2018 Vytvořeno s láskou ke kráse ❤