Botox … bojíte se?

Uvažujte o aplikaci botoxu, ale bojíte se? Přečtěte si následující fakta a pak se rozhodněte.

Jak botox funguje, jaké jsou jeho účinky a je možné provést aplikaci tak, aby vypadala přirozeně? Na všechny otázky odpovídá lékařka estetické medicíny MUDr. Kateřina Adamcová vedoucí lékařka Artmedica clinic.

Aplikace botulotoxinu je jedním z nejpopulárnějších ošetření estetické medicíny, které ženy, ale i muži využívají. Kolem této populární metody, se také točí spousty mýtů, které si nyní s paní doktorkou objasníme.

Jak botox funguje?

Za názvem botox se ukrývá látka botuloxin, která vyhlazuje vrásky tím, že zamezí nervovým zakončením přenášet mimickým svalům podněty. Ty se nehýbou a vrásky mizí. Ošetření trvá půl hodiny a účinek je vidět do týdne. Působení botoxu trvá od 3 do 6 měsíců, poté se stávají svaly opět aktivní a vrásky se opět začínají tvořit. Vrásky se postupem času změlčují a s opakovanými aplikacemi botulotoxinu časem zcela vymizí. 

Botox se používá k vyhlazení vrásek kolem úst, na čele, vějířků kolem očí i pod očima, stejně jako na linií kolem nosu a na krku. A co víc, botox se používá při modelování a zeštíhlení tváře, zpevnění ochablé pokožky na krku a zvedání klesajících koutků úst. Pomocí botoxu je také možné zvednout obočí, a dokonce i špičku nosu. 

Existuje mnoho možností, ale postup estetické medicíny by měl být vždy pečlivě zvážen a samozřejmě konzultován i aplikován lékařem. Pouze lékař má právo, znalosti a kvalifikaci k provádění léčby s použitím botulotoxinu. Botox je také velmi účinnou látkou, která dokáže odpomoci od nepříjemných zdravotních potíží. 

Své uplatnění nachází v urologii, neurologii při léčení obrn, dokonce je možné s ním léčit nadměrné pocení. Zde působí opět tak, že do potní žlázy zablokuje přístup vzruchu, který jí dá informaci, aby produkovala pot.

Aplikace botulotoxinu

Vypnutí a ošetření vějířků a vrásek na pleti

Aplikace botoxu je bolestivá?

Kolem botoxu vzniklo mnoho mýtů – k aplikaci se používá jehla, takže mnoho lidí předpokládá, že tento zákrok bolí. Léčba botulotoxinem je prakticky bezbolestná. Aplikace je prováděna velmi tenkou injekční jehličkou. Pacient obvykle pocítí jen lehké píchnutí a někteří pacienti mohou mít v místě vpichu mírnou modřinu. Pokud vás ale na tomto postupu něco znepokojuje, existuje účinné řešení. Proberte vaše obavy s lékařem a pro pocit komfortu požádejte o anestetický krém, který místa vpichu znecitliví.

Exixstuje vhodný věk pro aplikaci botoxu?

Neexistuje žádný doporučený věk. Někdo aplikaci podstoupí před třicítkou, někdo i o dvacet let později. Někteří dermatologové doporučují botox jako prevenci před zbytečnými vráskami. Vše závisí na indikacích a estetických potřebách pacienta. Pamatujte však na umírněnost – vždy je lepší, aby byla aplikace botoxu téměř neviditelná – využívejme estetickou medicínu moudře.

Jaká je cena za aplikaci botoxu?

Cena za aplikaci botoxu závisí na místě, kam chceme látku aplikovat a jejím množství, jež k tomu bude potřeba. Cena u nás na Artmedica Clinic se pohybuje od 2000 Kč.

Aplikace botulotoxinu

Vypnutí a ošetření vějířků a vrásek na pleti

Pokud si nechám botoxem zvětšit rty, budou vypadat nepřirozeně?

Toto je velmi častý mýtus. Botulotoxin se k vyplňování rtů vůbec nepoužívá. Botox není výplň a řeší pouze vrásky. Zvětšení rtů se provádí pomocí dermálních výplní, takže v tomto bývá botox nevinně. Rty u nás na Artmedica Clinic umíme vyplnit velmi přirozeně.